Po delší době se na webu Rokytna objevuje nějaká informace týkající se činnosti místního hasičského sboru. Dovolíme si zde napsat setřih činnosti v loňském roce.

 Jak už to bývá zvykem, po zimním útlumu jsme činnost zahájili v únoru, kdy jsme již tradičně uspořádali další dětský karneval. I letos tělocvična Penzionu sport téměř praskala ve švech. Uvidíme, zda se nám bude dařit pořádat karneval i v následujících letech.

 V dubnu se nám sešlo akcí více. Začali jsme akcí Čistá Vysočina, které se účastníme pravidelně již několik let. Zdravé jádro s juniory opět prošlo úsek od Maršovic po Obůrku a uklidilo odpadky kolem silnice.

 28. dubna následoval sběr železného šrotu. I letos jste nám darovali pár set kilo, za což všem děkujeme.

 Ve stejný den jsme uspořádali další taktické cvičení, které každoročně probíhá se sbory ze Studnic a Kuklíku. Byl naplánován útok na seník v areálu kravína, abychom prověřili, zda by jsme v případě potřeby byli schopni dotlačit vodu až tam. Cvičení proběhlo úspěšně a následné občerstvení pak bylo třešničkou na dortu o této náročné sobotě.

 Orskové soutěže se v květnu zúčastnila opět dvě družstva. Sedmé místo mužského družstva není úplně nejlepší výsledek, nicméně jak opakuji již několik let, stále věřím, že to štěstí jednou přijde. Holky se většinou držely na stupních vítězů, letos i jim toto uteklo, ale i tak si všichni zaslouží poděkování a podporu do dalšího ročníku.

 První červnový víkend už několik let pravidelně patří dětem. Dětský den na Obůrce se stal tradicí, účast byla hojná, o zvukovou kulisu se jako vždy postaral DJ David Hamerský.

 Již po několikáté se náš sbor zúčastnil soutěže v útoku “osmiček” ve Vlachovicích. Na start šla sice dvě družstva, ale problémy se stříkačkou tentokrát nedovolily vyhrát, nicméně třetí a páté místo si zaslouží poděkování.

 Léto pro nás nebývá jen dobou dovolených, ale taky kulturních akcí. Letos nám odpadl koncert kapely Umíhovno, vydařila se nám však jak jubilejní desátá Rokytenská harmonika i zábava s kapelou Mayday. Důležité je pro nás vždy počasí, což u harmonik vyšlo, horší to už bylo u Mayday, ale ani déšť neodradil příznivce této kapely a velice nám pomol stan, který jsme si pořídili. Vpdostatě ihned na této akci jsme se domluvili, že na příští sezónu pořídíme ještě jeden, aby nemuseli návštěvníci při horším počasí přemýšlet, zda jít na Obůrku nebo ne.

 Samostatnou kapitolou je soutěž Novoměstský soptík. Již několikátou sezónu se náš sbor aktivně zapojuje a většinou jej reprezentují dvě družstva, zásluhu na tom mají samozřejmě naši nejmladší členové, ale hlavně jejich instruktoři.

 Činnost sboru je tedy celkem pestrá. Snad se i letos podaří zrealizovat plánované akce a budeme se moct pochlubit nějakou činností i příští rok.

 Video sestřih z činnosti sboru najdete na youtube.cz, odkaz: https://youtu.be/iTgvu7Y3nSw