Rok utekl jako voda a před námi je sezóna 2018. Akce na Obůrce dostávají pravidelný charakter, i v letošním roce vás čeká zábava, dětský den a hlavně jubilejní Rokytenská harmonika. Zde jsou termíny akcí pořádáných místními hasiči:

Většinou jsou zde uváděny kulturní akce, které se konají na Obůrce. Nyní přidáváme i další termíny, které by Vás mohly zajímat.

20. dubna: Akce Čistá Vysočina

Již několik let se hasiči podílí na úklidu svého okolí. Sbíráme odpadky podél silnice od Maršovic po Obůrku, kde pak navazuje sbor kuklický. Pokud by měl někdo zájem se přidat, stačí se přihlásit u někoho z členů SDH a rádi vás vememe s sebou. Termín bude upřesněn, většinou je vázán na počasí.

28. dubna: Taktické cvičení Rokytno - Studnice - Kuklík

Každoročně tyto tři sbory pořádají taktické cvičení, aby si vyzkoušeli možnosti své techniky i členů jednotky. Sbory se střídají v místě konání a letos je řada na Rokytenské jednotce. Cvičení začíná v 15 hodin, vedení poveden od obecního rybníka k seníku v areálu odchovny Agro Měřín, máte tedy možnost se přijít na zásah podívat.

 

2. června: Dětský den

Vezměte své ratolesti a dorazte si s nimi zasoutěžit, ani letos nebude chybět DJ David Hamerský, připraveno bude občerstvení a žádné dítě neodejde s prázdnou. Začátek ve 14. hodin.

 

15. července: Rokytenská harmonika

Letošní ročník je tak trochu vyjímečný - čeká nás jubilejní, desátý. Uvidíme, zda bude jiný než devět předchozích, v každém případě se na vás těší opět minimálně 25 harmonikářů z různých koutů republiky. Začínáme ve 14. hodin.

 

4. srpna: UMÍHOVNO

Spousta lidí již zná tuto kapelu s trošku zavádějícím názvem. Nicméně kdo loni dorazil, všichni byli nadšení odvázaností kapely a jejím repertoárem. Přesný čas bude ještě upřesněn, orientačně cca v 19h.

 

17. srpna: My Day

Loni se "mladí zuberáci" na Obůrce velice dobře zapsali a zábava s jejich účastí měla velmi kladné hodnocení. Proč ji tedy nezopakovat i letos...