Hlavní vstup do novoměstské nemocnice bude až do května uzavřený. Chodci využijí nový vchod, motoristé spodní bránu.

Od středy 16. srpna až do května příštího roku bude zcela uzavřený hlavní vstup do areálu Nemocnice Nové Město na Moravě. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce vstupního pavilonu. 

Pro pěší a osoby pohybující se pomocí invalidního vozíku bude zpřístupněný nový vchod, a to nedaleko stávajícího hlavního vstupu – na Žďárské ulici pod horní lékárnou. V místě bude i nový přechod pro chodce. Zároveň bude vchod do lékárny ze Žďárské ulice uzavřený, lékárna bude přístupná pouze z areálu nemocnice. „Pro imobilní pacienty bude u vstupu ke schodišti k lékárně z areálu nemocnice k dispozici zvonek. Jeho prostřednictvím přivolá lékárnici, která imobilního zákazníka obslouží,“ doplňuje technický náměstek Nemocnice Nové Město na Moravě Ing. Jiří Drdla. 

Motoristé budou pro vjezd i výjezd z nemocnice používat dolní bránu. Na tuto skutečnost bude upozorňovat i nové dopravní značení. „Závora u této brány bude trvale otevřená. Pohyb vozidel po komunikacích v areálu nemocnice bude obousměrný. Parkování vozidel v areálu nemocnice zůstává beze změny, tedy parkování bude možné pouze na vyhrazených parkovištích,“ informuje Ing. Jiří Drdla. 

V celém nemocničním areálu se doprava řídí pravidlem pravé ruky, to znamená, že přednost má vždy vozidlo přijíždějící zprava. Autobusová doprava do i z nemocnice zůstane zachována. „Autobusová zastávka městské hromadné dopravy bude přesunutá ke kotelně. Autobus bude zajíždět do areálu nemocnice spodní branou a pojede okolo kotelny s výjezdem opět ve spodní bráně,“ upřesnil Ing. Jiří Drdla. 

Zdroj: Helena Zelená Křížová, Ing. Jiří Drdla