Na rok 2022 bylo místní části Rokytno přiděleno v rozpočtu Nového Města 900 tisíc Kč na rekonstrukci chodníků. V minulosti došlo k opravě a navýšení vozovky hlavní silnice II/354, naposledy v roce 2018 v rámci budování kanalizace. Naopak chodníky jsou už desítky let v původní podobě. Výškově "utopené" úseky vytváří nebezpečná místa pro chodce i řidiče, obrubníky a dlažba jsou poškozené, není zajištěn bezbariérový přístup.

Jako první etapa je připravena část vlevo (ve směru NMNM-Sněžné) pod hospodou a nad hospodou až na konec k Nečasům. Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele s termínem předložení nabídek 13.4.2022. Odkaz zde: https://zakazky.nmnm.cz/contract_display_983.html Pokud se najde firma schopná realizovat zakázku v určeném cenovém limitu, mohla by stavba začít v průběhu měsíce května.

V rámci stavby se pak budou řešit konkrétní detaily jednotlivých vjezdů s majiteli dotčených nemovitostí. V dokumentaci k soutěži (záložka Zadávací dokumentace) jsou tyto navrženy s ohledem na současný stav a předpokládaný režim příjezdu k jednotlivým domům, mohou se po dohodě upravit. V rámci rekonstrukce budou výškově upraveny i připojovací šachtičky, šoupata a vyměněny původní poklopy současné dešťové kanalizace.