Vážení spoluobčané, abychom v následujících dnech zajistili co nejefektivnější přenos informací směrem k vám, budeme na těchto stránkách zveřejňovat mimo jiné i informace, které byly hlášeny místním rozhlasem. Tato hlášení jsou sice i na webu Nové Města, ale pro přehled určitě uvítáte, když je najdete na webu naší místní části. Zde tedy první z nich.

 

 

 

V souladu s příslušným usnesením vlády informujeme o omezení úředních hodin na Městském úřadě na:

pondělí 8:00 – 11:00

středa 14:00 – 17:00

Žádáme klienty, aby své žádosti vyřizovali ve všech případech, kdy je to možné elektronicky, písemně nebo telefonicky. Příjem veškerých dokumentů od klientů bude prováděn pouze skrze pracoviště podatelny. V případě nezbytnosti osobní návštěvy kontaktujte prvotně pracoviště podatelny úřadu tel.: 566 598 300.

Finanční úřad informuje, že výběr daňových přiznání v Novém Městě na Moravě plánovaný na středu 25. 3. 2020 se neuskuteční. Zároveň informuje, že Ministerstvo financí ČR prodlouží termín pro podání daňového přiznání fyzických osob pravděpodobně o tři měsíce, neboli do 1. července 2020.

 

******************************************************************************************

Nabídka pomoci

Potřebujete nakoupit?

Chcete se poradit o rizicích?

Nestyďte se požádat o pomoc!

 

Doporučujeme všem seniorům a lidem se zdravotními komplikacemi, aby se na nás obrátili.

 

Tel.: 602 555 156

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

na online chatu na webu www.nmnm.cz v době 9:00-16:00

 

******************************************************************************************

 

Omezení v novoměstské nemocnici

 

S platností od 17. března je do Nemocnice Nové Město na Moravě vstup umožněn pouze hlavním vchodem. Každý příchozí bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, nebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře domluvil telefonicky na pozdější termín.

 

Pacienty a všechny návštěvníky nemocnice žádáme, aby se vybavili rouškou. Bez ní do areálu nikoho nevpustíme. Jako alternativa poslouží textilní roušky, šátek, kapesník, látková plena.  Zároveň vás prosíme, abyste dodržovali všechna hygienická doporučení.

 

Vzhledem k epidemiologické situaci v celé České republice omezujeme provoz v celé nemocnici. Odkládáme plánované operace, preventivní vyšetření, pravidelné kontroly, u kterých to lze. Pacienty průběžně informujeme, obvolávají je sestřičky jednotlivých oddělení.

 

Neodkladné operace, akutní operace a jiná neodkladná vyšetření budou probíhat dále. Informovat se můžete telefonicky ve vašich ambulancích.

 

Omezení na gynekologicko-porodnickém oddělení

Na základě aktuální epidemiologické situace od pondělí 16. března do odvolání je zakázána přítomnost jakéhokoli doprovodu u porodu. Týká se to všech bez rozdílu, opakujeme jakýkoli doprovod.

 

Od 17. března nebudou do areálu nemocnice zajíždět autobusy Městské hromadné dopravy Nové Město na Moravě, zastávka bude přesunuta nad nemocnici.

Prosíme všechny, aby v této mimořádné situaci respektovali pokyny zdravotního personálu. Současná situace je mimořádná, a pokud ji chceme zvládnout, musíme všichni spolupracovat a být zodpovědní. Omlouváme se dočasná omezení a děkujeme za spolupráci a váš zodpovědný přístup,

Nemocnice NMNM