V rámci protipovodňových opatření byl v Novém Městě na Moravě i v jeho místních částechdokončen bezdrátový rozhlas. Akce, která vyšla na celkovou částku deset milionů korun, byla z devadesáti procent hrazena z dotačního titulu Evropské unie.

 

 

Rozhlasové hlášení už tedy mohou kromě Novoměšťáků samotných poslouchat i lidé v Hlinném, Jiříkovicích, Maršovicích, Olešné, Pohledci, Petrovicích, Rokytně, Slavkovicích i Studnicích. Mohlo by se zdát, že lidé na místních částech by mohli být s novou vymožeností, která zajistí větší informovanost občanů, spokojeni. Ovšem i tato služba má zatím své „ale“. „Mysleli jsme si, že bezdrátový rozhlas v místních částech bude napojen na rozhlas v Novém Městě na Moravě, a že naši občané uslyší stejné hlášení, jaké je vysíláno ve městě,“ nechávají se slyšet předsedové osadních výborů.

Rozhlas v každé místní části je ale samostatnou jednotkou. Pokud předseda osadního výboru chce informovat občany, musí zajít do obecní budovy, která je v téměř každé obci a vyhlásit důležité informace sám. Největší rozpaky ovšem budí rozhlas na Studnicích. Tady nemají žádnou vysílací místnost a jestliže chtějí občanům zabezpečit hlášení místního rozhlasu, musí dojet do dva kilometry vzdáleného Rokytna, vypůjčit si klíče a teprve poté mohou obyvatelům Studnic sdělit důležité informace.

Podle místostarosty Nového Města na Moravě Stanislava Marka rozhodně není tato situace konečným řešením. „Prozatím chceme po představitelích jednotlivých obcí, aby provedli zkušební hlášení. Na základě jejich poznatků povedeme další jednání s dodavatelem a může ještě dojít k určitým změnám. Stejně tak Studnice nejsou uzavřenou záležitostí, o zdejší situaci budeme také ještě jednat.“

Převzato z internetového magazínu www.zdarskevrchy.cz